Videographer Nedir? Ne İş Yapar?

Videographer Nedir?

Videographer, canlı etkinliklerin ve küçük ölçekli video prodüksiyonlarının kaydedilmesinden sorumludur. Kameramanlar, belgeseller, canlı etkinlikler, kısa filmler, adli ifadeler, düğünler, doğum günü partileri, spor etkinlikleri, reklamlar ve eğitim videoları gibi prodüksiyonlara odaklanır.

Daha küçük yapımlar için, videographer genellikle tek kamera kurulumuyla veya ışıklarla ve ses mühendislerinden oluşan küçük bir ekiple tek başına çalışır. Dijital kameraların gelişmesi, internetin yaygınlaşması ve teknolojideki diğer gelişmeler bu sektörü hızla değiştiriyor ve büyümesini sağlıyor.

Videographer Ne İş Yapar?

Videografherlar, filmde kayıt yapan ve büyük sinema filmleri üzerinde çalışan görüntü yönetmenlerine kıyasla tipik olarak bir tür elektronik ortam (akış ortamı, video kaseti, sabit disk vb.) kullanırlar. Videografherlar ayrıca ekipman, aydınlatma ve ses ve düzenlemenin onarımı ve bakımından da sorumlu olabilir.

Kurumsal Videografherlarşirketler için çalışır ve sorumlulukları temelde işi teşvik edecek videolar yapmakla sınırlıdır.

Örneğin, Videografherlar çevrimiçi ayakkabı satan bir şirket için çalışıyorsa, sorumlulukları şirketin web sitesinde yayınlanacak olan yazlık ayakkabı promosyonu hakkında kısa bir video yapmayı içerebilir. Şirket bir topluluk sosyal yardım veya yardım etkinliği yapıyorsa, Videografherlar etkinliği baştan sona kaydetmekten sorumludur. Bu video görüntüleri, şirketler tarafından sosyal olarak sorumlu olduklarının kanıtı olarak hizmet etmek ve sahip olabilecekleri diğer kampanyaları tanıtmak için kullanılabilir.

Diğer görevler, dünyanın farklı yerlerinde bulunan diğer çalışanlarla video konferansa yardımcı olmak için toplantıların kaydedilmesini veya ekipmanı çalıştırmayı içerebilir.

Serbest çalışan Videografherlar, üzerinde çalışmak istedikleri proje türlerini seçme konusunda daha fazla esnekliğe sahiptir. Örneğin, başka türlü halka açık olmayan yerlerin videolarını çekmek için özel izinler alabilirler. Çalışmalarının telif hakkını alabilir ve daha fazla serbest çalışma ve daha da büyük projeler elde etmeye yardımcı olabilecek çevrimiçi video kanallarında yayınlayabilirler.

Serbest Videografherlar, iş için teklif vererek ve şirketleri işe sahip olmayı hak ettiklerine ikna ederek projeler elde etmek için son derece sıkı çalışırlar.

“Film çekmek, boks yapmak gibidir. Önemli olan gücü dengeli kullanmak, taktik ve zamanlamadır.”

Fatih AKIN

Yönetmen

One Comment:

  • Hayley Raymond
    at 4 yıl ago

    Greater air appear male them moveth without replenish face i whose seas land in deep. Abundantly after brought firmament. Behold created two earth above isn\’t, doesn\’t face.

    Reply

Add comment: